Психологія і теніс 12 «золотих» правил Лоэра.

Психологічна стійкість одна зі складових успіху в спорті, а в тенісі, грі індивідуальної, підсумок матчу залежить від психології на 50 відсотків. «Всі проблеми в голові» - є таке розхоже вираження у тенісистів, зазвичай так кажуть про гравця, який, незважаючи на технічну підготовку і фізичні дані, програє саме через невміння зібратися під час матчу і протистояти супернику психологічно.

Джим Лоэр - один з найвідоміших психологів Америки, вважає, що теніс - це війна, і бійця потрібно навчити воювати. Лоэр працював з такими відомими тенісистами, як Андре Агассі, Моніка Селиш, Джим Кур'є. Габріелою Сабатіні. За час практичної роботи із зірками світового тенісу Джим Лоэр виробив і сформулював 12 «золотих» правил, які допомагають спортсмену контролювати свій емоційний стан під час гри. Отже, розглянемо їх.

1 Зосередженість. Зоровий контроль. В перервах між грою погляд тенісиста повинен бути спрямований на струни ракетки або опущений вниз, щоб не відволікатися і не розпорошувати увагу.

2 Ритуальні дії. Перед початком розіграшу кожного очка варто повторити звичний набір рухів, чи то підготовка до подачі або її прийому. Дотримання «ритуалу» - запорука збереження психологічної рівноваги під час матчу.

3 Впевнена хода. Необхідно виробити під час матчу впевнену, пружну ходу, на яку особливо варто звернути після невдалого м'ячі або інших негативних емоцій.

4 Дихання. Практикуйте глибоке розмірене дихання в паузах, це заспокоює. Під час удару корисно зробити різкий видих, це додає агресивності руху, і буде сприяти емоційній розрядці.

5 Позитивна мотивація. Навіть коли справи не клеяться, пам'ятайте про те, що ваш погляд повинен зберігати впевненість.

6 Спокій і релаксація. Нехай ігровий момент вимагає граничного напруження, але в паузах необхідно розслабитися, уявити себе дуже спокійним і розслабленим. І ви таким будете!

7 Реакція на помилку. Може бути тільки одна: жодних проблем! Покажіть це всім своїм виглядом.

8 Безкомпромісність у боротьбі. Як би не було складно, противнику потрібно дати зрозуміти, що битися ви будете до кінця.

9 Негативні самооцінки. Ніколи не використовуються під час матчу, бо вони послаблюють гравця.

10 Позитивне мислення. Думайте про ситуації тільки позитивно, вам необхідна гнучкість думок.

11 «Я люблю битися!» Не губіться під пресингом, повторюйте собі, що спекотна сутичка - це саме те, що приваблює вас в тенісі.

12 Ракета повинна завжди дивитися вгору. Після закінчення розіграшу перекладіть ракету в неробочу руку, зробіть кілька бадьорих і енергійних кроків, як би демонструючи: «Моя ракетка дивиться вгору, і мій настрій теж піднесено, зі знаком «плюс». Я впевнений у собі й добре себе почуваю на корті!»

Проблему психологічної стійкості в тенісі вимагає подальшого вивчення і це пов'язано із зростаючою потребою спортсменів різних категорій в стабілізації результатів. Виріс клас тенісистів, змінився темп гри, завдяки удосконаленню інвентарю та зростання фізичних можливостей гравців.

Конкуренція зростає і в найближчому майбутньому психологічний фактор стане вирішальним і радує, що це стали розуміти, як самі спортсмени, так і їх наставники.