Як правильно вибрати кросівки для тенісу.

Одяг тенісиста дуже важливий. Передусім, вона додає естетичності і видовищності самому процесу гри. Зрозуміло, що вона має бути комфортною і для гравця. Але з точки зору комфорту куди важливіше взуття. Зрозуміло, що традиційним спортивним взуттям вважаються кросовки. Ось тільки підбирати їх слід для кожного виду спорту. Адже одні спортивні заходи відрізняються від інших, передусім, навантаженням на стопу спортсмена. Займаючись в одному і тому ж взутті тенісом, бігом і стрибками, ви практично не зможете уникнути травм.Як мінімум, вам гарантовані неприємні відчуття.

Які кросівки ідеально підходять для великого тенісу.

Отже, ви вирішили вибрати спортивне взуття і відправилися для цього в спеціалізований магазин. Передусім, пам'ятаєте про загальне правило вибору взуття : прийнятніше придбавати кросовки з натуральних тканин (краще всього - шкіряні). Такий матеріал за усіма показниками (і експлуатаційним, і естетичним) набагато кращий за синтетичні замінники. Пам'ятайте також, що в літній час набряклість ніг може заважати вам правильно підібрати розмір.

Тісні і "упритул" кросівки повинні вами відразу виключатися. Пальці у взутті повинні розташовуватися зручно, і згинатися вони при цьому не повинні. Комфортною довжиною вважається така, яка на сантиметр або півтора сантиметри перевищує довжину вашої ступні.

Підошва тенісного взуття.

Багато що про призначення взуття може розповісти її підошва. Так, біла підошва говорить про те, що взуття розраховане на зайняття в залі. А ось підошва із зигзагоподібними малюнками буде на взутті, яке призначене для гри на корті. Зигзаги на підошві сприятимуть найменшому ковзанню взуття по ігровій поверхні. Таке "кортовая" взуття має підошву, виготовлену із спеціальної гумової суміші, завдяки чому поверхня її буде дуже гнучка і зносостійка.

Позначка trainer попереджає про те, що взуття слід використати для зайняття бігом, але ніяк не тенісом.

Вибираючи між шнуруванням і "липучками", слід віддати перевагу шнуруванням. Такий фіксатор не пережиматиме кровоносних судин, чим вигідно відрізняється від "липучок". Це, у свою чергу, сприяє тому, що стопи практично не затікатимуть.

І шкарпетка, і задник якісного взуття мають бути виконані жорсткими. Це є додатковим захистом стопи від всіляких травм. Про якість взуття також може багато що розповісти її внутрішня обробка. Усі шви на внутрішній поверхні мають бути виконані акуратно. Важлива також м'якість матеріалу і його гігієнічність.

Устілки взуття для тенісу.

Устілки захищають стопу від можливих ударів об кортовую поверхню. У взутті, спеціально призначеному для тенісу, товщина устілки може змінюватися від шкарпетки і до п'яти. Дуже зручним вважається взуття зі знімною устілкою. Безпосередньо під такою устілкою є особлива проміжна підошва у вигляді ребер жорсткості.

Ці ребра жорсткості виконують функцію амортизатора - у тому числі, забезпечують захист голеностопа і колін спортсмена від струсів, неминучих при тих різких рухах, які здійснюватимуться спортсменом під час гри в теніс. Несумлінне виконання цієї частини взуттєвої конструкції може нівелювати усю цінність якісного взуття.

Щоб уникнути розчарувань, намагайтеся взуття придбавати в перевірених фірмових магазинах.